STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı

Sakarya’nın yöresel ürünleri, Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te yoğun ilgi ile ses getirdi.

 

8. Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılışı Antalya Expo Center'da düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteği ve Antalya Ticaret Borsasının (ATB) organizasyonuyla bu yıl 8'incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’na (YÖREX) Sakarya Ticaret Borsası da katıldı.

 

Kentin tanıtılması ile ilgili yoğun bir mesai harcayan Sakarya Ticaret Borsası; üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen fuar standında, Adapazarı Kabağı, Geyve Ayvası ve Adapazarı Süpürgesi’ni sergilerken Süpürge yapımı da uygulamalı olarak gösterildi.

 

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlunun ve Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ziyaret ettiği stant büyük ilgi gördü.

 

Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da bulunduğu açılışa Sakarya Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Recep Pulat, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz,Vedat Arslan ve 7.Meslek Komitesi üyeleri katılım sağladı.  

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada; her sene YÖREX'e mutlaka geldiğinin altını çizerek, fuarda adeta Anadolu denilen ulu çınarın gölgesinde yaşayan 80 milyon insanı gördüğünü kaydetti. Her bölgeden, her ilden Türkiye'nin zenginliğinin fuarda sergilendiğine değinen Hisarcıklıoğlu, "Coğrafi işaret, yerelin dünya ile buluşmasını sağlıyor. Bu büyük organizasyon kalkınma noktasında yeni bir bilinç inşa etti. Zenginleşme noktasında çok doğru bir alan açtı. Bu işin mimarı ayrı bir takdiri hak ediyor. Antalya ATB Başkanımız Ali Çandır, bir fikir üretti, bu fikrini projeye dönüştürdü. Ülke çapında müthiş bir başarıya imza attı. İşte vizyoner olmak, cesur bir girişimci olmak, budur Ali Çandır başkanımızla iftihar ediyorum" diye konuştu.

 

"Değerimize sahip çıkmazsak, başkası gelir sahiplenir"

 

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, 7 yıldır düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı'nın bu yıl 8.sinde daha da renkli geçeceğini söyledi. Çandır, "Alıcı ve satıcıları buluşturarak ülkemizin eşsiz lezzetlerini dünyaya açtık. Yöresel ürün pazarını canlandırdık, yerinde istihdama, yerel ekonomiye ve yörelerin tanıtımına katkı sağladık. Atalarımızdan bize emanet, kıyıda köşede kalmış, kaybolmaya yüz tutmuş zenginliklerimizin hakkını hukukunu koruyarak ekonomiye tekrar kazandırmak için çalıştık" diye konuştu. YÖREX'e gelen ürünlerin coğrafi işaretli ürünler olduğunu ya da coğrafi işaret başvurusu olan, olmaya aday ürünler olduğuna değinen Çandır, “YÖREX Anadolu'nun gerçek değerlerini ziyaretçi ile buluşturuyor" dedi.

 

Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Pulat; “81 ilimizin önemli değerlerinin tanıtıldığı fuarda bu yıl stant açmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, fuarda her geçen yıl kendimizi daha da geliştirdiğimizi ve her yıl markalaşan ve patenti alınan birçok ürünümüzü görüyoruz, bu bize mutluluk veriyor. Sakarya Ticaret Borsası olarak, Markalaşma konusunda bizde çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz” dedi.

 

Haber Tarihi : 13.09.2017 23:18:34

Facebook'ta Paylaş Tweetle

STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı STB YÖREX Fuarına Katılım Sağladı
Şehitlerimizi Rahmet ve Saygıyla Anıyoruz
Samsun Teknik Ekibinden Borsamıza Ziyaret

Samsun Teknik Ekibinden Borsamıza Ziyaret

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Samsun Vezirköprü Kaymakamlığı işbirliği ile Vezirköprü ilçesinde - 16.03.2018

2018 Yılının İlk Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı

2018 Yılının İlk Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Yapıldı

Sakarya Ticaret Borsası 2018 yılının ilk Müşterek Meslek Komiteleri toplantısı borsamız meclis toplantı salonunda gerçekleşti. - 15.03.2018

Organ Seçimlerine İlişkin Duyuru
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Borsamız Kadın Çalışanlarını Unutmadı

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Borsamız Kadın Çalışanlarını Unutmadı

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Borsamız Kadın Çalışanlarını Unutmadı - 09.03.2018