Başkan Adem Sarı'dan Kınama Mesajı

Sakarya Ticaret Borsasi Yönetim Kurulu Baskani Adem Sari; "ABD Baskani Trump’in Kudüs’ü Israil’in baskenti olarak tanima ve Tel-Aviv’deki Büyükelçiligini Kudüs’e tasimasini kabul edilemez buluyor ve kiniyoruz” dedi. 

 

Adem Sari yaptigi açiklamada;  Kudüs, büyük bir haksizlik ve uluslararasi hukuk ihlaliyle abluka altina alinmaya çalisilmaktadir. ABD yönetiminin aldigi son kararla Kudüs’ü Israil’in baskenti olarak kabul ettigi, büyükelçiligini Tel Aviv’den Kudüs’e tasimasi, bölgenin kaderine yapilan bir saldiridir; bölge ve dünya barisini büyük bir kaosa sürükleyecek  tarihin affetmeyecegi büyük bir yanlisliktir.

 

Pervasizca alinan bu karari, Ramazan-i Serifi karsiladigimiz su günlerde Müslümanlarin izzetine yönelik bir saldiri ve insanliga yapilmis bir darbe olarak nitelendiriyoruz.

 

Filistin meselesi kalici ve adil bir çözüme kavusmadikça, Filistin halkina karsi adaletsiz yaklasimlar sürdükçe, ne bölgesel ne de küresel huzur ve istikrar mümkün olacaktir. Dünyanin ve insanligin barisi huzuru için bu yanlistan biran evvel dönülmesi gerekmektedir.

 

Sakarya Ticaret Borsasi olarak ABD yönetiminin bu sorumsuz, mantik disi, uluslararasi anlasmalara aykiri kararini kiniyor ve ivedilikle bu yanlistan dönülmesini talep ediyoruz. Masum insanlarin katledilmesinin açiklanabilir hiçbir hakli sebebi yoktur. En temel insan hakki olan yasama hakkini hedef alan bu saldiriyi siddetle kiniyor, terörü, teröre destek verenleri ve terörün arkasindaki güçleri kiniyoruz.

 

11 ayin sultani Ramazan-i serifin tüm halkimiza ve Islam alemine baris, huzur ve kardeslik getirmesi temennilerimle, tüm halkimizin Ramazan ayini kutlarim” dedi.

Haber Tarihi : 15.05.2018 14:00:43

Facebook'ta Paylaş Tweetle

STB Yönetim Kurulu Basınla Bir Araya Geldi.

STB Yönetim Kurulu Basınla Bir Araya Geldi.

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Başkanı Adem Sarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hendek Bayrak Tepe Tesislerinde basın toplantısı düzenledi. - 16.10.2018

Enflasyonla Topyekûn Mücadele

Enflasyonla Topyekûn Mücadele

Bilindiği üzere Hazin ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında ülke genelinde - 12.10.2018

Müşterek Toplantı Da Önemli Konular Görüşüldü

Müşterek Toplantı Da Önemli Konular Görüşüldü

Sakarya Ticaret Borsası 2018 yılı Meslek Komiteleri Müşterek toplantısının ilki Sakarya Ticaret Borsasında Yapıldı. - 05.10.2018

STB Hesapları İnceleme Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

STB Hesapları İnceleme Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Avni Uçar, Nizamettin Sarı, Ayhan Akman, Recep Pulat, Serdar Koç, Bülent Afyon ve Bekir Uztürk'ten oluşan - 03.10.2018

STB'den Sel Bölgesine Ziyaret

STB'den Sel Bölgesine Ziyaret

Kaynarca ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı - 03.10.2018