Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi

Sakarya Ticaret Borsasi heyeti Samsun Ticaret Borsasi’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçeklestirdi.

Süpürge otu ve süpürgeciligin gelismesi adina yapilan ziyarete; Sakarya Ticaret Borsasini temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yilmaz, Vedat Arslan ve Meclis Divan Kâtibi Nuri Köseoglu katilim sagladi.

Samsun Ticaret Borsasi Yönetim Kurulu Baskani Sinan Çakir, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Mercan ve Meclis Baskan Yardimcisi Serkan Seyhan’in misafirlerini agirladigi ziyaret sonrasinda, Samsun’da bulunan STB temsilcileri süpürge otunun yetistiriciligi ve islenmesine dair yerinde incelemelerde bulundu; bölge halki ile bilgi alis verisi yapildi.

STB Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yilmaz ve Vedat Arslan; “Sanayi ve teknolojinin gelismesiyle birlikte yeni meslekler ortaya çikarken bazi meslekler kayboluyor. Bir zamanlar Türkiye’nin dört bir yanina el süpürgesi satan Sakarya simdi bu ürünün yok olmamasi için mücadele veriyor. Bir zamanlar Borsamizin kurulmasina vesile olmus binlerce kisiye ekmek kapisi durumundaki bu meslegin kaybolmamasi adina Sakarya Ticaret Borsasi olarak çalismalar yapiyoruz” dedi.

Sakarya'da süpürge üretimi ve Sakarya Ticaret Borsasinin Süpürge otunun cografi isaretinin alinmasina yönelik yaptigi çalismalar, Is-Kur ile ortaklasa yapilan mesleki egitimler hakkinda da bilgiler veren heyet, Borsanin Süpürgenin tanitimi ile ilgili yaptigi çalismalari anlatarak, Süpürgenin ve süpürgecilik mesleginin önemine dikkat çekecek girisimlerin yapilmasinda elbirliginin önemine degindiler.

Sakarya Ticaret Borsasi’na incelemeler ve ziyaret esnasinda Samsun Kaymakami Yunus Emre Altiner, Samsun Tarim ve Orman Il Müdürü Nail Kirmaci ve beraberindeki Ziraat Mühendisleri eslik etti.

Sakarya Ticaret Borsasi Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yilmaz ve Vedat Arslan; Samsun Ticaret Borsasi Yönetim Kurulu Baskani Sinan Çakir’a misafir perverliklerinden dolayi tesekkür ederek süpürgecilik mesleginin gelisimi için bilgi paylasimina her zaman açik olduklarini dile getirdi.

Haber Tarihi : 18.09.2018 11:49:45

Facebook'ta Paylaş Tweetle

Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi
STB Başkanı Adem Sarı TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'a Yönelik Yersiz Eleştirileri Kınadı
STB'de Hesapları İnceleme Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

STB'de Hesapları İnceleme Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

Sakarya Ticaret Borsası Hesapları İnceleme Komisyonu - 13.12.2018

STB'de UR-Ge Arama Çalıştayı Gerçekleşti

STB'de UR-Ge Arama Çalıştayı Gerçekleşti

Tarımsal ticaretin gelişmesi için Borsamız tarafından işbirlikçi kuruluş TOME - 30.11.2018

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'den STB'ye İade-i Ziyaret

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'den STB'ye İade-i Ziyaret

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Sakarya Ticaret Borsasına iade-i ziyaret gerçekleştirdi. - 29.11.2018

Sakarya Ticaret Borsası Heyeti’nden Ankara çıkarması…

Sakarya Ticaret Borsası Heyeti’nden Ankara çıkarması…

Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Avni Uçar, Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve beraberindeki heyet - 26.11.2018