Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te Sakarya Ticaret Borsası Standı yoğun ilgi ile ses getirdi.

Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuari YÖREX'te Sakarya Ticaret Borsasi Standi yogun ilgi ile ses getirdi.

9. Yöresel Ürünler Fuari’nin açilisi Antalya Expo Center'da düzenlenen törenle gerçeklestirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliginin destegi ve Antalya Ticaret Borsasinin organizasyonuyla bu yil 9’uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuari’na TÜRKPATENT Baskani Prof. Dr. Habip Asan ve Borsalar Birligi Baskani Rifat Hisarciklioglu’nun da bulundugu açilisa Sakarya Ticaret Borsasini temsilen Meclis Baskani Avni Uçar, Yönetim Kurulu Baskani Adem Sari, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yilmaz, Vedat Arslan ve 7.Meslek Komitesi üyeleri katilim sagladi.  

Yetistirildigi yörenin adiyla anilan gida ürünleri, el sanati tanitmak amaciyla düzenlenen fuarda Sakarya Ticaret Borsasi; Geyve Ayvasindan üretilen ürünleri ve Adapazari Süpürgesini sergiledi. TOBB Baskani Rifat Hisarciklioglu, Antalya Valisi Münir Karaoglu, Antalya Büyük Sehir Belediye Baskani Menderes Türel, Borsalar Konsey Baskani ayni zamanda Konya Borsasi Yönetim Kurulu Baskani Hüseyin Çevik ve birçok Oda-Borsa Baskaninin ziyaret ettigi stant büyük ilgi gördü.

TOBB Baskani Rifat Hisarciklioglu, fuarin açilisinda yaptigi konusmada, "Zengin olmak istiyorsaniz, bölgenizi zengin etmek istiyorsaniz kendi yöresel ürünlerinize sahip çikin, bunlari arastirin, markalastirin ve dünyaya satin. Fransa, Italya bir peyniri markalastiriyor, dünyaya satiyor. Bizim her ilimizde, ilçemizde farkli ürünler var ama kimse bilmiyor. Markalastiramamisiz." diye konustu.

Sakarya Ticaret Borsasi Standinda yogun mesai harcayan Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yilmaz ve Vedat Aslan fuarda bu yil da stant açmaktan mutluluk duyduklarini dile getirerek, “fuarda her geçen yil kendimizi daha da gelistiriyoruz. Süpürge dikiminin stantta yapilmasi halkimizin çok dikkatini çekiyor ve el emeginin takdir edilmesi bize mutluluk veriyor. Sakarya Ticaret Borsasi olarak bu meslegi canlandirmak için standimizi ziyaret eden, belediyeler, kamu kurum ve kuruluslarinda süpürge kullaniminin desteklenmesi hususunda görüsmeler yürütüyoruz. Insallah güzel sonuçlar aliriz.” dedi. 

Haber Tarihi : 26.10.2018 21:53:52

Facebook'ta Paylaş Tweetle

Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te Sakarya Ticaret Borsası Standı yoğun ilgi ile ses getirdi. Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te Sakarya Ticaret Borsası Standı yoğun ilgi ile ses getirdi. Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te Sakarya Ticaret Borsası Standı yoğun ilgi ile ses getirdi. Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te Sakarya Ticaret Borsası Standı yoğun ilgi ile ses getirdi.
Sakarya Lobisi Ankara'da Tek Ses Oldu

Sakarya Lobisi Ankara'da Tek Ses Oldu

Sakarya Ticaret Borsası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası, - 08.11.2018

Vali Balkanlıoğlu'ndan STB'ye Veda Ziyareti

Vali Balkanlıoğlu'ndan STB'ye Veda Ziyareti

​Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Vali İrfan Balkanlıoğlu, - 06.11.2018

Sakarya Ticaret Borsası olağan Ekim ayı Meclis Toplantısı yenilenen Borsa Meclis Salonunda icra edildi

Sakarya Ticaret Borsası olağan Ekim ayı Meclis Toplantısı yenilenen Borsa Meclis Salonunda icra edildi

Toplantıda Sakarya'da ilki gerçekleştirilen Sakarya Tarım Hayvancılık - 01.11.2018

STB TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısına Katıldı

STB TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısına Katıldı

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu himayesinde T.C. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımları ile - 31.10.2018

Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı Yoğun Bir Katılım İle Açıldı