STB'de İstihdam Seferberliği 2019 Teşvikleri Anlatıldı

STB’ de İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti.

Sakarya Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısı ve bu kapsamda oluşturulan yeni istihdam teşvikleri Borsa üyelerine anlatıldı.

Sakarya Ticaret Borsası Hasan Uyar Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Kocacık ve Borsa üyeleri katıldı.

İŞKUR ve SGK “Burası Sakarya Burada İş Var” ana teması ile istihdam teşviklerinin anlatıldığı toplantıda ayrıca, istihdam artırıcı teşviklerin yanında istihdamın korunmasına yönelik desteklerin de sunumu yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı; Türkiye'nin istihdam teşvik paketi ile özel sektör ve işgücü piyasalarına verdiği önemi bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Borsa camiasının istihdam seferberliğinin işverenlere ve mükelleflere anlatılması noktasında üzerine düşeni yapacağını ifade etti.

Borsa üyelerine yönelik istihdam ve teşviklere dair bilgilendirmelerin yapıldığı programda, sağlanan ücret desteğinden faydalanmak için Nisan ayının sonuna kadar ilave istihdam yapılması gerektiği ifade edilirken, işverenlerin 2019 Nisan ayının sonuna kadar alacakları her işçi için üç ay süreyle maaş ve akabinde dokuz ay süreyle SGK işçi ve işveren primlerinin tamamı ile işçi stopajının ödenmesi desteğinden yararlanabilecekleri de belirtildi.

"Yeni İstihdama Ücret Desteği", "Yeni İstihdama Vergi ve Prim Desteği", "Asgari Ücret Desteği", "Nitelikli İşgücü Eğitimi Desteği", "Kısa Çalışma Ödeneği" gibi, teşvik paketinin önemli başlıklarını içeren sunum ile devam eden toplantı, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu. 

Toplantı ardından STB ile İŞKUR arasında Girişimcilik Eğitim Programı protokolü imzalandı.

Haber Tarihi : 28.03.2019 11:56:42

Facebook'ta Paylaş Tweetle

STB'de İstihdam Seferberliği 2019 Teşvikleri Anlatıldı STB'de İstihdam Seferberliği 2019 Teşvikleri Anlatıldı STB'de İstihdam Seferberliği 2019 Teşvikleri Anlatıldı STB'de İstihdam Seferberliği 2019 Teşvikleri Anlatıldı STB'de İstihdam Seferberliği 2019 Teşvikleri Anlatıldı
STB'den Ünye ve Fatsa Ticaret Borsalarına Ziyaret

STB'den Ünye ve Fatsa Ticaret Borsalarına Ziyaret

Samsun'daki ziyaretlerine Ünye ve Fatsa Ticaret Borsaları ile devam - 20.07.2019

STB'den Samsun TSO Ziyareti

STB'den Samsun TSO Ziyareti

Sakarya Ticaret Borsası Samsun ziyaretlerine - 20.07.2019

Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Başkan Adem Sarı'dan Açıklama

Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Başkan Adem Sarı'dan Açıklama

Kocaali ve Düzce de yaşanan sel felaketinin ardından yaşanan afetle ilgili şu açıklamalarda bulundu - 19.07.2019

STB'den Samsun Ticaret Borsası Ziyareti

STB'den Samsun Ticaret Borsası Ziyareti

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve - 19.07.2019

Başkan Adem Sarı'dan 15 Temmuz Mesajı

Başkan Adem Sarı'dan 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız - 15.07.2019