Lisanslı Hububat Deposu ve Tarım Okulu Yer Tahsisi İçin İmzalar Atıldı…

 

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı yaptığı açıklamada, Projemiz için gerekli olan arazi tahsisi için  Büyükşehir Belediye Başkanımızla biraya gelerek protokol imzaladık. Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’ne, Başkanımız Ekrem Yüce de bize devretti.” Ortak paydamız Sakarya için takım ruhunun gücüne inanıyorum. Birlikten kuvvet doğar ilkesi doğrultusunda, birlikte hareket etmenin bereketini ve olumlu sonuçlarını da yakın tarihte almaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Tahsis edilen alan üzerinde Lisanslı depolar  ve Türkiye'de bir ilk olacak olan Tarım Okulunun da yer alacağını söyleyen Sarı; yapılacak Tarım Okulu ile temeli tarım olan donanımlı çocuklar yetiştireceğiz, hızla yaşlanmakta olan tarım nüfusunun gençleştirilmesini sağlayarak, gelişen teknolojiyi kullanan, tarımsal yenilik ve gelişmeleri takip eden ve uygulayan gençlerimizle nitelikli  iş gücüne katkı sağlamayı hedeflenmekteyiz ”dedi.

Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce;  Şehrimizin tarım alanında en büyük eksikliği olan Lisanslı Depoculuğun yapılması için attığımız bu adım Sakarya’mız için hayırlı uğurlu olsun diyerek; İnşaatın en kısa zamanda başlayacağını, üreticinin depoya bıraktığı fındık ve mısırın karşılığında yüzde 75'e kadar kredi alabileceğini, üreticilerin ürünlerini lisanslı depoya teslim ettiklerinde, devletin buna banka aracılığıyla nakliye ve depolama desteği vereceğini ifade etti.

Sakarya’da tarım ve hayvancılığın gidişatını değiştirmek istediklerini belirten Sarı; hedeflerinin Lisanslı Depoyu mısır hasadına kadar yetiştirmek olduğunu bildirdi.

Haber Tarihi : 19.12.2019 10:41:34

Facebook'ta Paylaş Tweetle

Lisanslı Hububat Deposu ve Tarım Okulu Yer Tahsisi İçin İmzalar Atıldı… Lisanslı Hububat Deposu ve Tarım Okulu Yer Tahsisi İçin İmzalar Atıldı… Lisanslı Hububat Deposu ve Tarım Okulu Yer Tahsisi İçin İmzalar Atıldı…
STB Heyeti Teknik İncelemeler Kapsamında Hollanda'da

STB Heyeti Teknik İncelemeler Kapsamında Hollanda'da

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Sakarya Üniversitesi Akademisyenlerinden oluşan - 23.01.2020

Trabzon Ticaret Borsası İle Kardeş Borsa Protokolü İmzalandı

Trabzon Ticaret Borsası İle Kardeş Borsa Protokolü İmzalandı

Sakarya Ticaret Borsası (STB)ile Trabzon Ticaret Borsası (TTB) arasında - 16.12.2019

Kocaeli Üniversitesi'nden STB'ye Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi'nden STB'ye Ziyaret

Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu Organik Tarım Programı - 06.12.2019

STB'den Antalya Ticaret Borsası Ziyareti

STB'den Antalya Ticaret Borsası Ziyareti

Sakarya Ticaret Borsası Antalya Expo Center'da düzenlenen - 03.12.2019

Tanzanya Ankara Büyükelçisi Sakarya'da…

Tanzanya Ankara Büyükelçisi Sakarya'da…

Büyükelçi Kiondo, Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve borsa üyeleriyle bir araya geldi... - 28.11.2019