STB Kaynarca'da Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Bölgedeki Üyelerini Ziyaret Etti

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı ilçelerimizde yaşanan sel felaketi ve en son yaşadığımız patlama olayı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı ve Meclis Başkanı Avni Uçar Kaynarca da yaşanan sel felaketi sonrası bölgedeki üyelerini ve Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli’yi ziyaret etti.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı; “Taşkın hadisesi günümüzün en ciddi küresel problemlerdendir. Ülkemizde depremlerden sonra en fazla can ve mal kaybına sebep olan meteorolojik hadiseler kapsamında taşkınlar gelmektedir. Özellikle iklim değişikliğinin etkisi ile şiddetli sağanak yağışlar ve bunun kaçınılmaz neticesi olan taşkınlara ilimizde son senelerde sıkça meydana gelmektedir. Bu konuda yaşanan sıkıntılarla ilgili bütün ilgili kurum ve kuruluşlarla eş güdümlü bir program çerçevesinde çözüm odaklı planlama yapılmalıdır. Gerekli drenaj sistemlerinin düzgün yönetilmesi, kanal ıslah çalışmalarının her yıl gözden geçirilmesi tarım topraklarının korunması için elzemdir. Unutmayalı ki taşkın doğal bir olaydır onu afete çeviren insanoğludur!

 

Etkin önlemler alınmadığı takdirde, olası sel baskınları sonucu can ve mal kaybının her zaman olacağını dile getiren Başkan Sarı; “İnşallah, el birliği ile Kaynarca'nın yaraları sarılacak, vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecektir. Afete maruz kalan tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

 

Adem Sarı; “Şehrimize gelen felaketler üst üste, acımız maalesef katlandı. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereği Havai Fişek Fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü bir şekilde patlatılması maksadıyla  taşıyan kamyondan indirildiği esnada meydana gelen patlama sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Allah tüm felaketlerden halkımızı korusun” ifadesinde bulundu.

Haber Tarihi : 10.07.2020 09:17:07

Facebook'ta Paylaş Tweetle

STB Kaynarca'da Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Bölgedeki Üyelerini Ziyaret Etti STB Kaynarca'da Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Bölgedeki Üyelerini Ziyaret Etti STB Kaynarca'da Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Bölgedeki Üyelerini Ziyaret Etti STB Kaynarca'da Yaşanan Sel Felaketi Sonrası Bölgedeki Üyelerini Ziyaret Etti
STB Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini Aldı
STB Başkanı Adem Sarı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını Kutladı

STB Başkanı Adem Sarı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını Kutladı

Adem Sarı Gazeteciler ve Basın Bayramı için yaptığı açıklamada; Kamu adına gerçekleri - 24.07.2020

Sakarya Ticaret Borsası ile Özel Sakarya Boğaziçi Koleji arasında özel indirimli hizmet protokolü imzalandı

Sakarya Ticaret Borsası ile Özel Sakarya Boğaziçi Koleji arasında özel indirimli hizmet protokolü imzalandı

Sakarya Ticaret Borsası’nda yapılan programa STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, - 13.07.2020

Adapazarı Beyaz Kestane Kabağı ve Geyve Ayvası Coğrafi İşaret Tescili Aldı

Adapazarı Beyaz Kestane Kabağı ve Geyve Ayvası Coğrafi İşaret Tescili Aldı

Sakarya Ticaret Borsası’nın Türk Patent ve Marka Kurumuna yaptığı başvurusu sonuçlanarak - 09.07.2020

Başkan Adem Sarı Hendek'te Meydana Gelen Patlama Sonrası Açıklamalada Bulundu

Başkan Adem Sarı Hendek'te Meydana Gelen Patlama Sonrası Açıklamalada Bulundu

STB Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı; “Hendek İlçemizde havai fişek fabrikasında meydana - 03.07.2020