Ana Sayfa > TESCİL > Tescil İşlemleri

Tescil İşlemleri

BU SAYFA GÜNCELLENİYOR...

 

MÜSTAHSİL EXCEL KALIBI           >> İNDİR     (YİNE GUNCELLENEBİLİR)

ÖNEMLİ NOT: Eğer Müstahsil Canlı hayvan ise "MERA FONU HESAPLANIR" kısmına "1" (Tırnak olmadan) yazılması gerekmektedir. Yine ilaveten Bağkur Hesaplaması yapılacaksa "BAĞKUR HESAPLANIR" kısmına "1" (Tırnak olmadan) yazılması gerekmektedir. Her ürünün sistemde bir kod karşılığı bulunmaktadır, Listeye ekleyeceğiniz ürünün kodunu öğrenmek için Borsa Merkezi ile görüşebilirsiniz.

 

SATIŞ FATURASI EXCEL KALIBI  >> İNDİR (HENÜZ EKLENMEDİ)

 

 

 

 

ÖNEMLİ DUYURU

01.01.2019 tarihi itibarı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Ticaret Borsaları için yapmış olduğu (TİBOS) Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemini kullanacağımızdan dolayı yeni yıl itibarı ile firmanızın stoklarını gösterir evraklarınızın yeni yıl işlemlerinizden önce borsamıza getirilmesi gerekmektedir kontrol sağlandıktan sonra işlemleriniz yapılacaktır. Eğer stoklarınız yetersiz ise sistem satış işlemine izin vermeyecektir. Bazı ürünler hariç (İnek sütü vb.) alışı beyan edilen ürünlerin satışının da beyan edilmesi gerekmektedir.

Yeni Borsa yazılımda her müstahsil tarihi sistem tarafından kontrol edilecek ve 30 günü geçmiş müstahsiller için gecikme ücreti yansıtacaktır. Gecikme ücreti ödememek ve yoğunluğa kalınmaması adına Müstahsil listesi yukarıda linkini verdiğimiz Excel kalıbını indirip, içerisine müstahsil bilgilerini doldurduktan sonra her ayın ilk haftası müstahsil listelerini göndermeniz gerekmektedir. Çoklu satış faturası olan üyelerimiz içinde fatura excel kalıbı linki verilmiştir, link üzerinden excel kalıbını indirerek fatura bilgilerinizi excel'e doldurup tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. 

 

HANGİ YOLLAR İLE EXCEL DOSYASINI İLETEBİLİRİM?

(Tercihimiz) Merkez Mail Adresi:  tescil@stb.org.tr >> Bu Mail adresini kullanarak Excel dosyanızı merkeze iletebilirsiniz.

Taşınabilir Bellek: Flash Disk veya Taşınabilir Hard Disk'e  (Harici Disk) dosyayı kopyalarak Borsamıza gelip işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Şubelere işlem yaptıran üyelerimiz, Şube Yetkilileri ile görüşerek iletim yollarını görüşebilirsiniz.